Anasayfa » Evlilik Öncesi Araştırma

Evlilik Öncesi Araştırma

Evlilik öncesi araştırma nedir?

Evlilik öncesi araştırma, çiftlerin evlenmeden önce, diğeri hakkındaki olası soru işaretlerini gidermek için verilen bir araştırma hizmetidir.

Evlilik öncesi araştırma neden yapılır?

Evlilik yoluna giren çiftler, her ne kadar birbirlerine sonsuz güven duysalar da, ülkemizdeki boşanma oranları bu kararların ne kadar aceleye getirildiğini kanıtlar niteliktedir. Çevrenizden “Evlendikten sonra çok değişti.” veya “Eskiden hiç böyle biri değildi.” gibi söylemleri sıkça duyarsınız. Bunun sebebi aslında, karşınızdaki kişinin değişmesi değil, sizin onu yeteri kadar tanıyamamanızdan kaynaklanmaktadır. Aklınızdan geçen “Bir suç geçmişi var mı?”, “Benden önceki arkadaş çevresi nasıldı?”, “Gerçekte acaba bana göründüğü gibi biri mi?”, “Maddi durumu hakkında söyledikleri doğru mu?”, “Herhangi bir kötü alışkanlığı var mı?” gibi sorularınıza evlilik öncesi araştırma hizmetimizle cevap bulabilirsiniz.

Evlilik öncesi araştırma nasıl yapılır? Ne tür bilgiler elde edilir?

Evlilik öncesi araştırma yapılırken ilgili şahsın geçmişi hukuk çerçevesinde taranır.

Hayatınızı birleştirmeyi düşündüğünüz kişinin, eğer varsa suç geçmişini bilmeniz, ileride karşınıza çıkabilecek çok daha büyük sorunları baştan aşmanıza yardımcı olacaktır.

En çok karşımıza çıkan vakalardan biri, evlenecek çiftlerden birinin evli, boşanmış veya çocuklu olması ve bu bilgiyi karşı taraftan gizlemesidir. Bu hizmet ile, ilgili şahsın medeni geçmişi hakkında araştırma yapılır.

Kötü alışkanlıklar da çiftlerin evlendikten sonra karşılarına çıkan bir başka problemdir. Evlendiğiniz kişinin, sizin bilmediğiniz kötü bir alışkanlığının olması, evliliğinizde geri dönülemeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.

Tüm bunların dışında, çalışmalarımız, karşı tarafın ailesi, maddi durumu, borç durumunun sorgulanması, çevresiyle olan ilişkisi, arkadaş çevresi, ahlaki ve etik değerleri ve en önemlisi kişiliği hakkında da kapsamlı bilgiler vermektedir.

Çalışmalarımız tüm bu soru işaretlerini gidermekte olup, bütün hayatınızı geçireceğiniz kişi hakkında kapsamlı bir şekilde bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Verdiğimiz hizmetler arasında en önemli konulardan biri olan evlilik öncesi araştırma, kişinin belki de tüm hayatını sorunsuz olarak geçirmesine vesile olmaktadır.