Anasayfa » Haberler » Aldatılan kadın ne yapmalı?

Aldatılan kadın ne yapmalı?

Aldatılan kadın nasıl davranmalı? Aldatmayan erkek var mıdır? Özel Dedektif Savaş Kurtbaba detaylı bir şekilde sizler için açıklıyor.

Aldatılan kadın ne yapmalı?

Aldatılmak, bir kadının yaşayabileceği en büyük yıkımlardan bir tanesidir. Aldatılan kadınlar ilk olarak değersiz olduğu psikolojisine kapılarak suçu kendinde aramaya başlar. Bir süre sonunda, bu değersizlik psikolojisi yerini intikam duygularına bırakır. Kadınlar bu evrede doğru hamleler yapmazlarsa, durumlarını daha karmaşık ve zor bir hale getirebilirler.

Psikolojik olarak dirayetli olmak çok önemli

Aldatılan kadınlar, ilk etapta olayı sakinlikle karşılamalı ve sükunetlerini korumalıdır. Her ne kadar kolay olmasa da, kadınlar bu süreç içerisinde fevri davranmadan ne yapması gerektiğine karar vermeli ve o yönde adımlar atmaya başlamalıdır. Her aldatmanın sonu boşanmaya varmayabilir; kocasını geri kazanmak isteyen kadınlar bu konuyu eşlerine açabilir ve bir çözüm üretme yoluna gidebilirler.

Evliliğini kurtarmak isteyen kadınlar, aldatma durumuyla tamamen yüzleşmeli, “Ya tekrar aldatırsa?” , “Bir kere yaptı yine yaparsa” gibi düşüncelerden uzaklaşmaya çalışmalıdırlar. Aldatılan fakat evliliğini kurtarmak isteyen kadınların düştüğü bir diğer hata ise olayı psikolojik olarak yenemeyip her fırsatta kavga çıkartmaktır. Bu tarz kavgalar sonucunda erkekler kaçış olarak tekrar diğer kadına yönelebilir.

Barışma ve aldatmayı hazmetme süreci elbette kolay bir süreç değildir ve aldatılan kadın için oldukça zordur. Bu süre zarfında psikolojik destek alınabilir. Kadınların unutmaması gereken nokta, aldatılma sonrası ne karar verilirse verilsin süreci uzatmak, dönem dönem öfke nöbetleri yaşamak sadece kişinin kendisine zarar verir.

Boşanmak istiyorum neler yapmam lazım?

Aldatılma sonrası barışma ihtimalini düşünmeyen kadınların mantıklı ve olabildiğince hızlı karar vermesi gerekir. Süreci uzatmak, kadın açısından fayda sağlamayacağı gibi uzun vadede daha büyük sorunlara yol açabilir.

Konuyla ilgili, deneyimli Dedektif Savaş Kurtbaba boşanmak isteyen kadınlara şu tavsiyelerde bulunuyor: “Kadın boşanma kararı aldıysa, öncelikle eşine durumu fark ettirmeden rutinine devam etmelidir. Olağan hayatında verdiği tepkiler, çıkan kavgalar, eşine olan davranışları ani bir şekilde değişirse, karşı taraf durumu fark edip önlem almaya çalışacaktır. Bu nedenle, ilk aşamada rutin hayatınızda hiçbir şekilde değişiklik yapmamaya özen göstermelisiniz.”

Sözlerine şu şekilde devam Kurtbaba “Bu noktadan sonra, amacınız mahkemeye yönelik, aldatıldığınızı ispatlayacak delil toplamak olmalıdır. Aldatan kişinin başka biri ile el ele dolaşması, sarılması, bir otelde beraber kalması gibi deliller direkt boşanma sebebidir. Bunu ispatlayan eş tazminat almaya da hak kazanır.” dedi.

Aldatılan kadın ne yapmalı?

Aldatma nasıl ispat edilir? Deliller nasıl toplanmalıdır?

Aldatıldığını fark eden kadın, aldatıldığını kanıtlamak için çeşitli ispat yollarına gidebilir. Kanunen, eşi tarafından aldatıldığının ispatı için telefon kayıtları (mesajlaşmalar, whatssap kayıtları vb.), sosyal medya içerikleri (Instagram, Facebook vb.), fotoğraf, video kayıtları, kredi kartı ekstresinde yer alan harcamalar mahkemeye delil olarak sunulabilir. Eş takibi yaparak resim ya da video gibi görsel bir kanıt yakalamak ise mahkeme sürecinde elinizi ciddi bir şekilde rahatlatacaktır.

Kendilerinin verdiği hizmetler hakkında Hayatta Her Şey Var programına açıklamalarda bulunan Savaş Kurtbaba: “Aldatılan taraf bize başvurup, eş araştırma hizmetimiz ile danışmanlık alıyorlar. Bu noktada; bizim karşılaştığımız vakalarda en dikkatimizi çeken durum ise, gelen kadınların şüphelendikleri durumlar çok büyük oranda doğru çıkıyor. Kadınlar, bir şekilde aldatıldıklarını hissediyorlar.”

Delil toplama esnasında kadınların düştüğü hatalara da değinen Kurtbaba “Aldatılan kadın kesinlikle, eşini yakaladığında diğer kadına fiziki bir temasta bulunmamalı, saldırgan bir davranış göstermemeli, sadece olayı belgeleyip kanıt olarak kullanmalıdır.” diye uyardı.

Aldatılma durumunda zinayı ispat etmek önemli midir?

Eşinizin başka biriyle zina yaptığını kanıtlarsanız, mahkeme sürecinde büyük bir avantaj elde edersiniz. Telefondan çekilmiş ekran görseli, sosyal medya mesajı gibi deliller her ne kadar önemli bir delil olsa da, maalesef karşı tarafın zina yaptığını kanıtlamamaktadır. Oysaki, eş takibi yaparak elde ettiğiniz bir otel konaklaması bilgisi, mahkemenin otelden yazılı ve görüntülü kayıtları istemesiyle zinaya yönelik delil olarak nitelendirilecek ve dava sürecinde elinizi büyük oranda kuvvetlendirecektir.

Aldatılmayan kadın var mıdır?

Kendisine yöneltilen “Hangi kadın aldatılmaz?” sorusunu da cevaplayan Kurtbaba: “Ben aldatılmayan kadın görmedim. İstisnalar hariç olarak maalesef her kadın hayatının bir döneminde bu acı deneyimi yaşıyor. Hollywood yıldızları, sanatçılar, bilim insanları, en güzel dediğimiz kadınlar aldatılıyor. Aldatmak erkeğin doğasında var.” dedi.

Aldatan erkeği nasıl anlarsınız?

Konuyla ilgili daha önce yayınladığımız Aldatan erkek nasıl anlaşılır? Yazımızda, erkeklerin aldatma esnasında nasıl davranışlarda bulunduklarını inceledik.

Aldatılan kadın neler hisseder? Nasıl düzelir?

Aldatılma sonrası kadınların girdiği süreçten çıkabilmesi, bu travmayı atlatabilmesi için öncelikle yaşanan aldatma olayını her yönüyle kabullenmesi gerekir. Boşanma kararı alınsa bile, eşe karşı nefret ve kin duygularından arınmak en başlıca yapılacaklardan biridir. Süreç nasıl işlerse işlesin aldatan kişi ile dostane bir ayrılık yaşanması gerekir. İyileşme sürecinde kadın; ailesinden, yakın arkadaşlarından hatta gerekirse bir terapistten destek almalıdır. Yaşanan durumun dünyanın sonu olmadığı kabul etmeli ve hayatına mutlu bir şekilde devam etmeye çalışmalıdır.

İlgili Haberler

Bu habere benzer ilginizi çekebilecek diğer yazılar
Kaşıkçı cinayetinin bilinmeyen iç yüzü

Kaşıkçı cinayetinin bilinmeyen iç yüzü

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra tekrar çıkmayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın vakası ile ilgili olarak olay yeri inceleme çalışmaları başlatıldı.

Şiddete uğrayan kadınlar ne yapmalı?

Şiddete uğrayan kadınlar ne yapmalı?

Şiddet gören kadınlar ne yapmalı? Şiddete uğrayan kadın nereye başvurmalı? Kadına şiddet ile nasıl baş edebilir? Özel Dedektif Savaş Kurtbaba açıklıyor.

Evlenmeden önce nelere dikkat etmeliyiz?

Evlenmeden önce nelere dikkat etmeliyiz?

Evleneceğimiz kişiyi seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Uzman Dedektif Savaş Kurtbaba evlilik öncesi araştırma hizmetleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Galeri

Dedektif Savaş Kurtbaba, Korhan Berzeg’in şüpheli ölümüyle ilgili tüm gelişmeleri CNN Türk ekranlarında değerlendirdi.
Dedektif Kurtbaba, CNN Türk ekranlarında yorgun mermi cinayetleriyle ilgili alınabilecek önlemleri anlattı.
Savaş Kurtbaba, şüpheli bir şekilde gemiden düşen Dilek Ertek dosyası hakkında konuşuyor.
Dedektif Savaş Kurtbaba, FOX TV’de yayınlanan “Fulya ile Umudun Olsun” programında 160 bölüm program yaptı. Birçok dosya aydınlatıldı.
Ruhsatsız silahlarla gerçekleşen yorgun mermi olayları can almaya devam ediyor.
Dedektif Kurtbaba motosiklet tetikçiliği yöntemiyle işlenen cinayetleri değerlendirdi.