Anasayfa » Personel ve Şirket Araştırması

Personel ve Şirket Araştırması

Personel araştırması nedir?

Personel araştırması ve takibi, bünyenize katacağınız veya halihazırda sizinle çalışmakta olan bir personelinizin araştırılması ve takibi hizmetidir.

Şirket araştırması nedir?

Şirket araştırması, birlikte çalışacağınız veya çıkar çatışması yaşadığınız bir firmanın detaylı bir şekilde araştırılmasıdır.

Personel araştırması neden yapılır?

Özellikle ülkemizde, iş başvurusu yapan personeller, rekabet ortamından dolayı kendilerini olduğundan çok daha farklı bir şekilde tanıtabilmektedir. Kritik görevleri teslim edeceğiniz bu kişileri, normal yollarla, iş akışı içinde tanımak, çok ciddi maddi ve manevi hasarlara yol açabilir.

Şirketinizde istihdam ettiğiniz personellerin yaptığı usulsüzlükleri tespit ettiğinizde çok geç kalmış olabilirsiniz. Bu nedenle personel araştırma hizmeti, aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermenize yardımcı olacaktır.

Şirket araştırması neden yapılır?

Uzun süreli ortaklık düşünülen, beraber iş yaptığınız veya menfaat çatışması yaşadığınız rakip firmaları yeteri kadar tanımamanız uzun vadede çok ciddi kayıplara yol açabilir. Şirketler, personellere kıyasla olumlu, olumsuz tablolarını çok daha iyi kamufle edebilmektedirler. Milyonlarca dolarlık anlaşma, sayfalarca sözleşme imzalandıktan sonra, çalıştıkları firmanın borç batağında olduğunu öğrenen şirketler bulunmaktadır. Bu nedenle şirket araştırması hizmetimiz, firmalar için gerektiğinde hayati önem taşıyabilmektedir.

Personel araştırması nasıl yapılır? Ne tür yöntemler kullanılır?

Personel araştırması yapılırken, ilgili şahsın beyanlarını teyit etmek, adli ve idari sicilini kontrol etmek, önceki çalıştığı kurumlardan bilgi edinmek, sosyal hayatı hakkında ipuçları yakalamak düşünülen pozisyon için aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderecektir.

Halihazırda firmanızda çalıştırdığınız personelleriniz için de, adli bilişim uzmanlarımız ve dedektiflerimiz tarafından, sizin onayınız ve kontrolünüz altında dijital ve fiziki çalışmalar yapılmaktadır. Personelinizin kullandığı tüm şirket cihazları detaylı olarak incelenir ve takip altına alınır. Hizmet sonucunda elde edilen tüm bilgi ve belgeler adli bilişim raporu olarak imzalı bir şekilde tarafınıza teslim edilir ve adli makamlarca delil niteliği taşır.

Şirket araştırması nasıl yapılır? Ne tür yöntemler kullanılır?

Şirket araştırması, personel araştırmasına göre çok daha kapsamlı ve zaman isteyen bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında, şirketin yöneticileri, geçmişleri, önceki şirketleri, mal varlıkları, yönetim kurulunun yapısı, daha önce yaptığı başarılı veya başarısız olduğu işler, borçları, paravan şirketleri (varsa), iflas ya da konkordato durumu gibi sizi ve iş yapınızı ilgilendiren tüm detaylar araştırılır. Bu araştırmanın sonunda tarafınıza detaylı bir analiz raporu sunulur.