Anasayfa » Haberler » Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Aldatan erkek belirtileri nelerdir? Aldatan erkek nasıl anlaşılır? Aldatan erkek nasıl davranır? Özel dedektif Savaş Kurtbaba’dan konuyla ilgili ipuçları.

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Sevgilim / Eşim beni aldatıyor mu? sorusu her kadının hayatının bazı dönemlerinde mutlaka aklından geçer. Peki gerçekten eşiniz sizi aldatıyorsa bunun nasıl anlayabilirsiniz? Aslında aldatan erkekler bu işi ne kadar gizli tutmaya çalışsa da bazı hal ve tavırları ben aldatıyorum diye bağırmaktadır. İşte aldatan erkeklerin genel özellikleri.

Kendini ifade tarzı değiştiyse

Her evli çiftin birbirine özel kullandığı kısaltmalar, birbirlerine söylediği özel kelimeler vardır. Erkekler, özellikle beraber oldukları kadınları güldürmeyi sever ve eşlerinin neye güldüğünü bilir. Eşinizin aniden kullandığı kelimelerde değişmeler, espri anlayışında farklılıklar oluşursa bu aldatmanın ufak bir sinyali olabilir.

En yakın yere arabayla gitmek

Eşiniz en ufak bahanede, yakın bir yer bile olsa arabasına atlayıp gidiyorsa yahut kafamı dinlemek istiyorum tarzı bahaneler ile arabasında vakit geçiriyorsa tehlike çanları kadınlar için çalıyor olabilir. Arabası ile gerçekleştirdiği aktivitelerde yanında olmak istediğinizi belirttiğinizde “Seni yormak istemiyorum hayatım“, “Hemen hallederim ben” tarzı bahaneler öne sürüyorsa, bu hareketler basit ama önemli ipuçları olabilir.

Davranışlarında net değişiklikler olduysa

Aldatan erkekler genelde, bir anda disipline girerek düzenli yaşamaya başlar. Bunun temelinde yatan sebep aslında iki kadını idare edebilmek için zaman dilimlerini bölmesinden kaynaklıdır. Bir erkek, bir anda günün belli saatlerinde sizi arıyorsa, her gün eve aynı saatte gelip, haftanın belli günleri sabit bir iş için evden ayrılıyorsa bunlar önemli belirtilerin başında gelir.

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Yaşına uygun davranmıyorsa

Erkekler genel olarak her yeni ilişki başlangıcında daha aktif ve daha heyecanlı olurlar. Eşiniz / sevgiliniz, standart yaşamının dışına çıkmaya, her hafta sonu evde otururken aniden program yapmaya başladıysa sonuç kötü olabilir. Evden işe gelip hemen duş alıyorsa, yahut evde vakit geçirmeden, arkadaşlarımla buluşmaya gidiyorum diye evden çıkıyorsa, kısacası genel hayat ritüelleri tamamen değiştiyse bir aldatma durumu olabilir.

Sizden beklentileri değiştiyse

Aldatan erkeklerin genel olarak aldatma sebebi farklı deneyimler yaşamaktır. Aldatan erkek, bu yaşadığı deneyimleri eşinde de aramaya başlar. Örneğin, giymediğiniz kıyafetleri giymenizi, kullandığınız parfümü değiştirmenizi istemesi ya da size hediye iç çamaşırı alması standart aldatma belirtilerindendir.

Aldatma olaylarını duymak istemiyorsa

Aldatan erkek, içten içe yaptıklarından ötürü vicdan azabı çeker. Böylesi durumlarda aldatma ile ilgili hiçbir olayı duymak istemeyen erkek; aldatma temalı bir film izlerken ya da bir aldatma haberi okurken huzursuz olur ve konudan uzaklaşmaya çalışır. Bu tarz durumlarda aldatan kişiyi savunan kelimeler ağzından dökülüyorsa aslında bilinç altında kendini aklamaya çalışıyor olabilir.

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Kıskançlık krizine giriyorsa

Genel olarak erkekler kıskanç yapıda olurlar. Bugüne kadar arkadaşlarınızla olan aktivitelerinize karışmayan bir erkek, aniden sizi aşırı derecede kıskanmaya başladıysa ve sizi sürekli sınırlandırmaya çalışıyorsa, bu da aldatan erkeğin en belirgin özelliklerinden biridir. Bunun altında yatan sebep, aldatan erkeğin karşısındaki kişiyi de kendisi gibi görmesidir. Kendi aldattığı için aynısını karşı tarafın da yapmasından şüphe duyan erkek daha baskıcı olmaya başlar.

Giyim tarzı değiştiyse

Her yeni ilişkide erkekler, ilişkinin ilk zamanlarında kendini daha farklı tanıtmayı sever. Bu sebeple kendine aşırı özen gösterir ve olmadığından farklı bir kişiliğe bürünür. Aniden giyim tarzını ya da parfümünü değiştiren, normalde hiç olmadığı kadar kendine bakmaya başlayan bir erkek aslında kendini başka bir kadına beğendirme çabasına girmiş olabilir.

Basit sorulara cevapları gecikiyorsa

Nasılsın?“, “Neredeydin?“, “Akşam bir şeyler yapsak mı?” gibi basit sorular karşısında direkt cevap vermeyip, bir süre düşünüyorsa aslında yakalanmamak adına en doğru cevabı bulmaya çalışıyor olabilir. Erkekler, genelde kadınlar kadar hızlı ve detaylı düşünemez. Bu yüzden en basit soru karşısında bile kendini ele vermeyecek doğru cevabı bulmak için kafasında durum değerlendirmesi yapar.

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Sizinle aşırı ilgilenmesi

Normal zamanda eve, elinde çiçekle gelmeyen bir erkek aniden size hediyeler almaya başlarsa, özel olmayan günlerde sizi yemeğe çıkartmak isterse, size karşı ilgisi bir anda ilk günkü kadar arttıysa bu da temel bir aldatma özelliğidir. Erkek, özünde çektiği vicdan azabını sizi mutlu ederek hafifletmeye çalışır. Bu tarz ani davranış değişiklikleri aldatmanın başlangıç sinyalleri olabilir.

İlgi alanları tamamen değiştiyse

Standart hobileri aniden değiştiyse, ilgi alanlarında farklılıklar oluştuysa, eskiden ilgilenmediği konulara ilgi duymaya başladıysa bu da bir belirti olabilir. Hayatına yeni bir kadın giren erkekler o kadının ilgi alanlarına, hobilerine daha fazla yakınlık gösterme eğiliminde olurlar. Bu sebeple kendi hobileri, kendisi bile farkında olmadan değişmiş olabilir.

İş yeri mesaileri artmaya başladıysa

Dönem dönem iş yerlerindeki yükler artabilir ve bu nedenle yoğunluklar yaşanabilir. Fakat bu ekstra mesailer bir rutine bindiyse, düzenli olarak gece mesailerine kalınmaya başlandıysa, erkeğin evden uzaklaşmak için uyguladığı basit paravanlardan biri ile karşı karşıya olabilirsiniz. Günümüzde bu yöntem çok bilindik olduğundan, erkekler her ne kadar sık uygulamıyor olsa bile bu durum aldatmanın en bariz özelliklerinden biridir.

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Telefon kullanım alışkanlıkları değiştiyse

Telefon kullanımındaki değişiklikler, aldatmayı en net ortaya koyan durumlardan biridir. Telefonunda şifre kullanmayan bir erkeğin aniden telefonuna ve uygulamalarına şifreler koyması, gelen mesajları sizin yanınızda açmaması, reklam mesajı gibi laflar ile geçiştirmesi, gelen mesajı hızlıca silmesi gibi hareketler çok bariz aldatma davranışlarıdır. Aniden ortaya çıkan, iş yerinden verildiğini iddia ettiği 2. bir telefonun ortaya çıkması da şüphe uyandırıcı hareketlerdendir.

Cinsel ilgisinde yaşanan azalmalar

Bir erkeğin aldatmaya başladığındaki ilk belirtilerinden biri cinsel soğukluk olabilir. Elbette bu, dönem dönem yaşanan bir durum da olabilir ve bu tarz cinsel uyumsuzluklar her evli çift arasında yaşanabilir. Fakat eşiniz / sevgiliniz sürekli sizden kaçıyorsa bunun sebeplerini sizinle paylaşmıyor ve bir çözüm üretmek istemiyorsa aslında hayatında bir başka kadın olduğu ihtimali çok büyük bir olasılıktır.

Her durumda kavga sebebi yaratıyorsa

Aldattığının fark edilmesini istemeyen erkeklerin en temel davranışlarından biri de, evde gerginlik çıkartarak evden uzaklaşmak için sebep bulmaktır. Aldattığının fark edilmesini istemeyen erkek suçu size atabilmek ve “Senin yüzünden evden gitmek zorunda kaldım!” diyebilmek adına yemeği beğenmemek, eleştirilerinize sabır göstermemek gibi sebeplerden bir kavga ortamı yaratır.

Peki uzmanlar bu konuda ne diyor?

Özel Dedektif Savaş Kurtbaba katıldığı Hayatta Her Şey Var programında konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Bizim, eş araştırma hizmeti yaparken tuttuğumuz istatistiki bilgilere göre, en belirgin özelliklerden bazıları; eşini delilikle veya şizofren olmakla suçluyorlar. Çünkü eşleri bazı şeylerden şüphelenmeye başlayınca onu tenkit etme ihtiyacı duyuyorlar. Bir diğer özellik ise telefonlar saklanmaya, ters çevrilmeye başlanıyor. Lavaboya giderken telefonu yanına alıyorsa, birden telefonuna ve uygulamalarına şifreler koyuyorsa şüphelenmeye başlayabilirsiniz.”

İlgili Haberler

Bu habere benzer ilginizi çekebilecek diğer yazılar
Kaşıkçı cinayetinin bilinmeyen iç yüzü

Kaşıkçı cinayetinin bilinmeyen iç yüzü

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra tekrar çıkmayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın vakası ile ilgili olarak olay yeri inceleme çalışmaları başlatıldı.

Çocuğum kayboldu ne yapmalıyım

Çocuğum kayboldu ne yapmalıyım?

Çocuğum kayboldu ne yapmalıyım? Çocuğum kaybolduğunda nereye başvurmalıyım? Aileler neler dikkat etmeli? Dedektif Savaş Kurtbaba CNN Türk ekranlarında anlattı.

Evlenmeden önce nelere dikkat etmeliyiz?

Evlenmeden önce nelere dikkat etmeliyiz?

Evleneceğimiz kişiyi seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Uzman Dedektif Savaş Kurtbaba evlilik öncesi araştırma hizmetleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Galeri

Dedektif nedir? Özel dedektif ne yapar? Savaş Kurtbaba TRT Haber’e anlatıyor.
Covid aşısı dolandırıcılarına dikkat! Gündeme hemen uyum sağlayan dolandırıcılar durmak bilmiyor!
19 yıl sonra çözülen film gibi bir cinayet! Dedektif Kurtbaba Show Haber’e konuştu.
Bir güvenlik sorunu: Yorgun mermi!
DHA’ya konuşan Savaş Kurtbaba dedektiflik mesleğiyle ilgili hiç bilinmeyenleri anlattı.
Aldatılan kadınlar ne yapmamalıdır? Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?