Anasayfa » Haberler » Şule Çet davasının bilinmeyenleri

Şule Çet davasının bilinmeyenleri

23 yaşındaki Şule Çet, 2018 yılının Mayıs ayında, Çankaya’daki bir plazanın 20. katından düşerek can vermişti. Dedektif Savaş Kurtbaba davayla ilgili tüm gerçekleri 1 yıl önceden bakın nasıl görmüş?

Şule Çet davasının bilinmeyenleri

Şule Çet davasında neler yaşandı?

Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil bölümü 2. sınıf öğrencisi olan 23 yaşındaki Şule Çet 2018 yılının Mayıs ayında, Çankaya’daki Yelken plazanın 20. katından düşerek can vermişti. Ölümünün ardındaki sır perdesi 2 yıl sonra aralanan genç kızın ölümünden sorumlu tutulan Çağatay Aksu ve Berk Akand tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Olay günü neler yaşandı?

Çeşitli haber kaynaklarına göre, Şule Çet’in ölümünün gerçekleştiği gün genç kız, Çağatay Aksu ve yanında 2 erkek ile olayın gerçekleştiği plazaya girerken 23:54’te güvenlik kameraları tarafından görüntülenmiş, ilerleyen saatlerde Çet ve Aksu’nun yanında gelen 2 kişi plazadan ayrılmıştı. Polisin yaptığı incelemeler sonunda Şule Çet’in telefon kayıtlarına ulaşılmış ve Çet’in ev arkadaşına 01:48’de mesaj atarak “Şimdi ben içeriye geçiyorum, beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle” dediği saptanmıştı. Mesajın ardından ev arkadaşına bir mesaj daha atan Şule Çet 2. mesajında “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor, keşke gelmeseydim” dediği ortaya çıkmıştı.

Güvenlik kamerası kayıtları incelendi

Şule Çet’in ölümünün ardından kamera kayıtlarını inceleyen polis olayla ilgili detaylara ulaşmış fakat olayın cinayet mi? İntihar mı? Olduğu o dönemde netlik kazanmamıştı.

Olayın gerçekleştiği günlerde Star Ana Haber’e kamera kayıtlarını analiz ederek değerlendiren Dedektif Savaş Kurtbaba sanıkların tavırlarına dikkat çekerek “Sanıkların aşağıda, cenazenin başında, ambulansı çağırmış ve etrafa koşuşturan kişiler olduğunu görmemiz lazım ama görüntülerde böyle bir şey yok. Çağatay Aksu’nun görüntülerdeki duruşu, ben ne yaptım duruşudur. Kameralara sürekli bakması, kendinin bu olayda suçu olmadığını kanıtlamaya çalışma çabasıdır. Vücut dili de bunu desteklemektedir.” demişti.

Şule Çet’e yapılan cinsel istismardan sonra plazanın camından atarak ölümüne sebep olan Çağatay Aksu olayın ardından “Şule intihar etmeye kalkıştı. Son saniyede intiharını engellemek için bileklerinden tuttum ama bir süre sonunda daha fazla taşıyamadığımdan düşerek öldü.” demişti.

Bu konuyu ele alan Kurtbaba “Olayın yaşandığı yerdeki cam 20-25 cm açılabilen bir cam. Buradan intihar edebilmeniz için, aşağı sarkarak atlamak zorundasınız. Bu vaziyette atlayan bir kişiyi bileklerinden tutup çekemezsiniz, buna imkan yok. Bu tarz bir şekilde bileklerden tutarsanız kişinin bileklerinde çok ciddi morluklar oluşturursunuz.” demişti.

Müebbet hapis cezası aldı!

Olay gününde Star Ana Haber’e konuşan Özel Dedektif Savaş Kurtbaba’nın tüm analizleri doğru çıkarken, 17 Haziran 2020 tarihinde, Çağatay Aksu’ya “kasten öldürmek, nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından müebbet ve 12 yıl 6 ay, Berk Akand’a ise tüm suçlarda Aksu’ya yardım ettiği gerekçesiyle 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

İlgili Haberler

Bu habere benzer ilginizi çekebilecek diğer yazılar
Çağla Tuğaltay cinayeti detayları

Çağla Tuğaltay cinayeti detayları

21 yıldır çözülemeyen Çağla Tuğaltay cinayetinde umut veren bir gelişme yaşandı. Yeni teknoloji SNP testi sayesinde Çağla'nın katili yakalanabilir.

Şiddete uğrayan kadınlar ne yapmalı?

Şiddete uğrayan kadınlar ne yapmalı?

Şiddet gören kadınlar ne yapmalı? Şiddete uğrayan kadın nereye başvurmalı? Kadına şiddet ile nasıl baş edebilir? Özel Dedektif Savaş Kurtbaba açıklıyor.

Telefon dolandırıcılarına dikkat!

Telefon dolandırıcılarına dikkat!

Bakanların, akademisyenlerin, iş insanlarının dahi canını yakan telefon dolandırıcılığı nedir? Dedektif Savaş Kurtbaba dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor.

Galeri

Dedektif nedir? Özel dedektif ne yapar? Savaş Kurtbaba TRT Haber’e anlatıyor.
Covid aşısı dolandırıcılarına dikkat! Gündeme hemen uyum sağlayan dolandırıcılar durmak bilmiyor!
19 yıl sonra çözülen film gibi bir cinayet! Dedektif Kurtbaba Show Haber’e konuştu.
Bir güvenlik sorunu: Yorgun mermi!
DHA’ya konuşan Savaş Kurtbaba dedektiflik mesleğiyle ilgili hiç bilinmeyenleri anlattı.
Aldatılan kadınlar ne yapmamalıdır? Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?