Anasayfa » Haberler » Şule Çet davasının bilinmeyenleri

Şule Çet davasının bilinmeyenleri

23 yaşındaki Şule Çet, 2018 yılının Mayıs ayında, Çankaya’daki bir plazanın 20. katından düşerek can vermişti. Dedektif Savaş Kurtbaba davayla ilgili tüm gerçekleri 1 yıl önceden bakın nasıl görmüş?

Şule Çet davasının bilinmeyenleri

Şule Çet davasında neler yaşandı?

Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil bölümü 2. sınıf öğrencisi olan 23 yaşındaki Şule Çet 2018 yılının Mayıs ayında, Çankaya’daki Yelken plazanın 20. katından düşerek can vermişti. Ölümünün ardındaki sır perdesi 2 yıl sonra aralanan genç kızın ölümünden sorumlu tutulan Çağatay Aksu ve Berk Akand tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Olay günü neler yaşandı?

Çeşitli haber kaynaklarına göre, Şule Çet’in ölümünün gerçekleştiği gün genç kız, Çağatay Aksu ve yanında 2 erkek ile olayın gerçekleştiği plazaya girerken 23:54’te güvenlik kameraları tarafından görüntülenmiş, ilerleyen saatlerde Çet ve Aksu’nun yanında gelen 2 kişi plazadan ayrılmıştı. Polisin yaptığı incelemeler sonunda Şule Çet’in telefon kayıtlarına ulaşılmış ve Çet’in ev arkadaşına 01:48’de mesaj atarak “Şimdi ben içeriye geçiyorum, beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle” dediği saptanmıştı. Mesajın ardından ev arkadaşına bir mesaj daha atan Şule Çet 2. mesajında “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor, keşke gelmeseydim” dediği ortaya çıkmıştı.

Güvenlik kamerası kayıtları incelendi

Şule Çet’in ölümünün ardından kamera kayıtlarını inceleyen polis olayla ilgili detaylara ulaşmış fakat olayın cinayet mi? İntihar mı? Olduğu o dönemde netlik kazanmamıştı.

Olayın gerçekleştiği günlerde Star Ana Haber’e kamera kayıtlarını analiz ederek değerlendiren Dedektif Savaş Kurtbaba sanıkların tavırlarına dikkat çekerek “Sanıkların aşağıda, cenazenin başında, ambulansı çağırmış ve etrafa koşuşturan kişiler olduğunu görmemiz lazım ama görüntülerde böyle bir şey yok. Çağatay Aksu’nun görüntülerdeki duruşu, ben ne yaptım duruşudur. Kameralara sürekli bakması, kendinin bu olayda suçu olmadığını kanıtlamaya çalışma çabasıdır. Vücut dili de bunu desteklemektedir.” demişti.

Şule Çet’e yapılan cinsel istismardan sonra plazanın camından atarak ölümüne sebep olan Çağatay Aksu olayın ardından “Şule intihar etmeye kalkıştı. Son saniyede intiharını engellemek için bileklerinden tuttum ama bir süre sonunda daha fazla taşıyamadığımdan düşerek öldü.” demişti.

Bu konuyu ele alan Kurtbaba “Olayın yaşandığı yerdeki cam 20-25 cm açılabilen bir cam. Buradan intihar edebilmeniz için, aşağı sarkarak atlamak zorundasınız. Bu vaziyette atlayan bir kişiyi bileklerinden tutup çekemezsiniz, buna imkan yok. Bu tarz bir şekilde bileklerden tutarsanız kişinin bileklerinde çok ciddi morluklar oluşturursunuz.” demişti.

Müebbet hapis cezası aldı!

Olay gününde Star Ana Haber’e konuşan Özel Dedektif Savaş Kurtbaba’nın tüm analizleri doğru çıkarken, 17 Haziran 2020 tarihinde, Çağatay Aksu’ya “kasten öldürmek, nitelikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından müebbet ve 12 yıl 6 ay, Berk Akand’a ise tüm suçlarda Aksu’ya yardım ettiği gerekçesiyle 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

İlgili Haberler

Bu habere benzer ilginizi çekebilecek diğer yazılar
Aldatılan kadın ne yapmalı?

Aldatılan kadın ne yapmalı?

Aldatılan kadın nasıl davranmalı? Aldatmayan erkek var mıdır? Özel Dedektif Savaş Kurtbaba detaylı bir şekilde sizler için açıklıyor.

Çağla Tuğaltay cinayeti detayları

Çağla Tuğaltay cinayeti detayları

21 yıldır çözülemeyen Çağla Tuğaltay cinayetinde umut veren bir gelişme yaşandı. Yeni teknoloji SNP testi sayesinde Çağla'nın katili yakalanabilir.

Bir yankesicilik yöntemi: Kaldırımcılık

Bir yankesicilik yöntemi: Kaldırımcılık

Bir yankesicilik yöntemi olan kaldırımcılık nedir? Nerelerde yapılır? Hangi yöntemler kullanılır? Nasıl korunulur? Dedektif Savaş Kurtbaba CNN Türk'e konuştu.

Galeri

Dedektif Savaş Kurtbaba, Korhan Berzeg’in şüpheli ölümüyle ilgili tüm gelişmeleri CNN Türk ekranlarında değerlendirdi.
Dedektif Kurtbaba, CNN Türk ekranlarında yorgun mermi cinayetleriyle ilgili alınabilecek önlemleri anlattı.
Savaş Kurtbaba, şüpheli bir şekilde gemiden düşen Dilek Ertek dosyası hakkında konuşuyor.
Dedektif Savaş Kurtbaba, FOX TV’de yayınlanan “Fulya ile Umudun Olsun” programında 160 bölüm program yaptı. Birçok dosya aydınlatıldı.
Ruhsatsız silahlarla gerçekleşen yorgun mermi olayları can almaya devam ediyor.
Dedektif Kurtbaba motosiklet tetikçiliği yöntemiyle işlenen cinayetleri değerlendirdi.