Anasayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Sbs Dedektiflik, sektördeki 32 yıllık tecrübesiyle müşterilerine profesyonel ve kaliteli bir hizmet sunmayı görev edinmiştir. Deneyimli ekibi, teknolojik ekipmanları ve ilgili olabilecek her konuda destek aldığı uzman kadrosu ile müşterilerinin her zaman yanındadır. Firmamız, basın yayın dünyasında da güvenilirliğini ispatlamış, her zaman bilgisine başvurulan bir bilirkişi konumundadır. Dürüst ve profesyonel çalışma prensiplerinden asla taviz vermemesi, firmamızı, sektöre yön veren lider bir marka haline getirmiştir.

Kurucumuz Savaş Kurtbaba, başta İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube’ye bağlı Cinayet Büro Amirliği’nde 15 yıl olmak üzere, dolandırıcılık ve kayıp şahıslar bürolarında yıllarca çalışmış, ayrıca İstanbul’un önemli ilçelerindeki asayiş bürolarda cinayet, gasp, hırsızlık, yaralama gibi konularda dedektif olarak görev alarak toplamda 27 yıl hizmet vermiştir. Başarılı meslek hayatından emekli olduktan sonra, Sbs Dedektiflik’i kuran Savaş Kurtbaba, 5 yılı aşkın süredir hizmetine aynı azimle devam etmektedir.


Sbs Dedektiflik, yıllardır verdiği üst düzey hizmet ile kendini her alanda ispatlamış, sektördeki en donanımlı dedektiflik firmasıdır. Maalesef, “dedektif” ve “özel dedektif” tanımlarının yurt dışındaki örneklerinin aksine, ülkemizde yeteri kadar bilinmemesinden dolayı, yaptığımız işi suistimal eden birçok kişi ve kuruluş bulunmaktadır. Müşterilerimizin, bu kişiler ve firmalar tarafından, başlarından geçen kötü tecrübeler neredeyse her gün karşımıza çıkmaktadır. Bu alanda hiçbir birikimi, deneyimi ve eğitimi olmayan bu kişiler ve kuruluşlar, sektörümüz yeni olmasından istifade etmekte ve müşterilerinin özel bilgilerini kötü amaçlarla kullanmaktadırlar.

Müşterilerimizden ricamız, hangi dedektiflik firmasına giderlerse mutlaka, emekli polis kimliklerini göstermelerini istesinler. Çünkü bizim yaptığımız işin, profesyonel alandaki karşılığı polislik mesleğidir. Bankacı, avukat, muhasebeci, tesisatçı, aşçı vb. meslek fark etmeksizin, kişi kendini ne kadar geliştirirse geliştirsin, yeterli hukuksal, donanımsal ve saha bilgisi konusunda eksiklikler yaşayacaktır.

Unutmayınız ki, paylaştığınız kişisel ve özel bilgilerinizi emanet ettiğiniz kişi ve kuruluşlar eğer kötü niyetliyse, yaşanacak problemler sadece maddi değil, manevi de olacaktır.

Biz Sbs Dedektiflik olarak bugüne kadar müşterilerimize en iyi hizmeti verdik ve bundan sonra vereceğimizi garanti ediyoruz. Bugünlere gelmemizde emeği olan herkese sonsuz teşekkür ve saygılarımı sunuyorum

Savaş Kurtbaba
Kurucu Lider