Anasayfa » Haberler » Vatan Şaşmaz cinayetinin ayrıntılı çözümü

Vatan Şaşmaz cinayetinin ayrıntılı çözümü

Sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz cinayetine dair üçüncü kişi ihtimali üzerinde durulurken Emekli Cinayet Masası Dedektifi Savaş Kurtbaba konuya son noktayı koydu.

Vatan Şaşmaz cinayetinin ayrıntılı çözümü

Cinayet planlanarak işlenmiş!

Filiz Aker tarafından otel odasında vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz cinayetinde önemli gelişmeler yaşandı. Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra şakağına dayadığı silahı ateşleyerek intihar eden Filiz Aker’in bu eylemi planlayarak yaptığını söyleyen Kurtbaba sözlerine şu şekilde devam etti: “Aker’in eldiven takması parmak izi bırakmama gayreti olarak yorumlandı. Ancak durum böyle değil. Kullanılan Smith Wesson silah yarı otomatik değil. Horozu sürekli çekmek zorundasın. Bu da bir güç gerektirir. Kadınların el gücü nispeten zayıf olduğu için bazı durumlarda kadınlar eldiven gibi aparatlar takabiliyor.” dedi.

Cinayetin oluşumunu anlatan Özel Dedektif Savaş Kurtbaba sözlerine şu şekilde devam etti: “Olay günü Filiz Aker ve Vatan Şaşmaz’ın karşılıklı oturduğunu düşünüyorum, Adli tıpça yapılan otopsi raporunda şu var; ilk etapta sırtından vurma yok. Kurşun göğüs bölgesinden giriyor, sırtından kemerin önünden çıkıyor. Buradan anlamamız gereken, Filiz Aker’in ayağa kalkarak ilk atışı gerçekleştirdiği yönünde. Bu durum Vatan beyin ilk vurulduğu esnada oturduğunu ispatlıyor. Aker ilk mermiyi sıkıyor, sıktıktan sonra Vatan beyin 3 saniye bilinci kaybetmeme vakti var! Bu esnada kapıya gidiyor ve yere karın üstü yığılıyor. Filiz Aker hemen ardından gelerek yerde yatan Vatan Şaşmaz’ın sırtına 3 el bitişik atış yapıyor. Öldüğüne kesin emin olduktan sonra gelip kapıyı kitliyor. Daha sonra yatağa dönerek intihar ediyor.

Öldürücü atışa çalışmış

Meslek hayatı boyunca bu tarz onlarca vaka çözdüğünü dile getiren deneyimli isim “İki ay önce mezarını hazırlatmış. Hatta ‘siyah taşlı olsun’ demiş. Sonlandırma atışlarını da yapmış. Aker işi garantiye almış. Biz buna sonlandırma atışı deriz. Yeğeninin söyledikleri de bunu doğruluyor. Telefon kayıtları da incelenince ortaya çıkacaktır. Cinayetin para yüzünden işlendiğini düşünmüyorum. Anladığımız kadarıyla Aker’in beşeri ilişkileri oldukça güçlü. Silahın otele nasıl sokulduğuna ilişkin kilit konu bu. Cinayette üçüncü kişi ihtimali ise yok. Kapı içeriden sürgülü, pencereler de içeriden kapalı” dedi.

Terk edilme acısına dayanamadı

Cinayetin nedenleri konusunda uzman isimlerin birleştiği husus cinayetin terk edilme duygusuyla işlendiği yönünde.

Öte yandan Aker’in cezaevinde yatan ağabeyi Sümer Bayer’in ortaya attığı ‘Aker’in Şaşmaz’dan alacağı vardı’ iddiasını emniyet birimleri araştırmaya başladı. Ağabey Bayer, “Kardeşime kumpas kurdular. Kumpasın içerisinde manevi kızım dediği eski manken Sevilay Öztürk, Vatan Şaşmaz ve Sevilay’ın sevgilisi bir banka müdürü var” demişti.

İlgili Haberler

Bu habere benzer ilginizi çekebilecek diğer yazılar
Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?

Aldatan erkek belirtileri nelerdir? Aldatan erkek nasıl anlaşılır? Aldatan erkek nasıl davranır? Özel dedektif Savaş Kurtbaba'dan konuyla ilgili ipuçları.

Aldatılan kadın ne yapmalı?

Aldatılan kadın ne yapmalı?

Aldatılan kadın nasıl davranmalı? Aldatmayan erkek var mıdır? Özel Dedektif Savaş Kurtbaba detaylı bir şekilde sizler için açıklıyor.

Evlenmeden önce nelere dikkat etmeliyiz?

Evlenmeden önce nelere dikkat etmeliyiz?

Evleneceğimiz kişiyi seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Uzman Dedektif Savaş Kurtbaba evlilik öncesi araştırma hizmetleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Galeri

Dedektif nedir? Özel dedektif ne yapar? Savaş Kurtbaba TRT Haber’e anlatıyor.
Covid aşısı dolandırıcılarına dikkat! Gündeme hemen uyum sağlayan dolandırıcılar durmak bilmiyor!
19 yıl sonra çözülen film gibi bir cinayet! Dedektif Kurtbaba Show Haber’e konuştu.
Bir güvenlik sorunu: Yorgun mermi!
DHA’ya konuşan Savaş Kurtbaba dedektiflik mesleğiyle ilgili hiç bilinmeyenleri anlattı.
Aldatılan kadınlar ne yapmamalıdır? Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?